Informace k projektu

Popis nemovitostí

Lokalita pro „Bydlení Háje“ o výměře 10,8 ha pro 66 stavebních parcel, každá o výměře cca 800 – 1 100 m2, se nachází v severní části města Slaný nedaleko nájezdu na obchvat města, přibližně 1 km od centra. Z jihu je ohraničena lesoparkem Háje a ze severu stávající zástavbou. Hlavním funkčním využitím budou dílčí plochy s nízkopodlažním bydlením městského typu, se zahradami a se sportovními a rekreačními plochami. Lokalita je přístupná ze dvou směrů, a to ze západního a východního (z ulic Fügnerova a Politických vězňů).

Občanská vybavenost

 • Školství – 4 mateřské školy, 1 speciální mateřská škola, 3 základní školy, základní umělecká škola, Střední integrovaná škola, Gymnázium, Obchodní akademie
 • Zdravotnictví – městská nemocnice, poliklinika, zubní a praktičtí lékaři a lékárny, domov důchodců a dům s pečovatelskou službou
 • Sport a tělovýchova – víceúčelová sportovní hala, zimní stadion, bowling, tělocvična, fotbalový stadion, atletický stadion, krytá plavecká hala, venkovní městské koupaliště, skatepark, bikepark, plochá dráha, in-line dráha, sportovní letiště, krátká ferrata se šesti lezeckými cestami a dvěma mosty na Slánské hoře, kynologické cvičiště aj.
 • Obchodní síť – velkoprodejny BILLA, Kaufland, Lidl, Penny Market, prodejna JIP Potraviny a komplexní síť obchodů s veškerým potřebným sortimentem
 • Peněžní domy – pobočky bank ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank, pojišťovny a Česká pošta
 • Kultura – divadlo, kino, letní kino, Městské centrum Grand (společenský sál), muzeum, knihovna, divadýlko, galerie
 • Služby – všechny potřebné služby (kadeřník, autoopravny, STK, čerpací stanice, dobíjecí stanice pro elektromobily atd.
 • Volný čas – restaurace, kavárny, středisko volného času „Ostrov“ aj.
 • Cestovní ruch – Město Slaný má historické centrum s mnoha památkami (Velvarská brána, radnice, budova muzea, Klášter Nejsvětější Trojice, Kostel svatého Gotharda, Okresní dům) a zajímavé okolí pro odpočinek (Boží hrob, lesopark Háje, Slánská hora, rybník „Novas“,  Slaný pramen atd.
 • Bezpečnost – ve městě se nachází Policie ČR a Městská policie, která využívá rozvíjející se kamerový systém

Infrastruktura

 • Pozemky budou napojeny na stávající infrastrukturu

Dopravní obslužnost

 • Silniční doprava – Město Slaný je významnou silniční křižovatkou. Nedaleko města u obce Jemníky je ukončena rychlostní silnice R7, která vychází z Prahy. Dále severozápadním směrem pokračuje silnice 1. třídy I/7 přes Louny do Chomutova a na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána. Město Slaný od roku 2020 využívá obchvat, který významně ulehčil dopravě v centru města. Tento obchvat slouží i k obslužnosti nově budované lokality. Nedaleko od ní se nachází sjezd, který umožní pohodlnou dopravu ve směru Praha i Mělník.
 • Autobusová doprava – Slaný od r. 2019 spadá do systému Pražské integrované dopravy (PID). Autobusové nádraží leží v těsné blízkosti centra města, ale na jeho opačné straně než vlakové nádraží. Okolní spoje – Kladno, Velvary, Mělník, Louny, Nové Strašecí, Rakovník, Praha, Libčice nad Vltavou, Zlonice
 • Železniční doprava – městem prochází železniční trať Praha – Kralupy nad Vltavou – Podlešín – Louny – Most – Chomutov. Tato trať je jednokolejná a neelektrifikovaná.
 • Letecká doprava – mezinárodní Letiště Václava Havla je vzdáleno cca 25 km.

Podnikatelská činnost a zaměstnanost:

Město Slaný má dvě průmyslové zóny, sever a jih. V současné době ve městě sídlí firmy se zahraniční účastí např. F.X.Meiler s.r.o., Konecranes and Demag s.r.o.  a MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o. a další. Dalším větším podnikem na území města je společnost LINET spol. s r.o. , která je součástí skupiny LINET Group SE, předního světového výrobce zdravotnických lůžek a další mnohé podnikatelské subjekty. Míra nezaměstnanosti se nyní ve městě pohybuje mírně nad hranicí celorepublikového průměru.

Jak se registrovat jako zájemce o další informace

telefonPO – PÁ 09:00 – 13:00 +420 607 065 967
emailinfo@prodejpozemkuslany.cz
manager@prodejpozemkuslany.cz
V rámci registrace lze získat aktuální informace k přípravě prodejů (NEJDE O POŘADNÍK)